Logo Baza Bieszczady

Ferie zimowe w Bieszczadach są dla każdego

cze 2, 2024

Zima w Bieszczadach potrafi być bardzo śnieżna i mroźna. Takie warunki doceniają nie tylko mieszkańcy tego regionu. Przede wszystkim sprzyjająca aura pogodowa i idealne warunki ukształtowania terenu przyciągają w Bieszczady fanów sportów zimowych. Dlatego tym z Was , którzy zastanawiają się się gdzie na ferie w tym roku się udać, z pełnym przekonaniem proponujemy Ustrzyki Dolne i Bieszczady.

Sezon narciarski w Ustrzykach Dolnych zazwyczaj zaczyna się w okolicach połowy grudnia. A już niemal z pewnością start sezonu wypada w Święta Bożego Narodzenia. Idealne warunki dla narciarzy panują natomiast w okresie ferii zimowych. Jest to czas, w którym ustrzyckie ośrodki narciarskie pracują pełną parą oferując swoim gościom wachlarz możliwości. Nowoczesna krzesełkowa kolej linowa czy też taśmociąg dla najmłodszych to tylko nieliczne z udogodnień przygotowanych na stacjach narciarskich w Bieszczadach. Do tego liczne imprezy zimowe odbywające się na stokach dla narciarzy i fanów snowboardu to kwintesencja feryjnego szaleństwa na śniegu. W ostatnich latach wraca również na nowo moda na narciarstwo biegowe w Bieszczadach, stolicy tego niezwykłego sportu. Przystosowane trasy biegowe na paśmie Żukowa w Ustrzykach Dolnych dają możliwości odkrywania pięknych krajobrazów oraz poprawy kondycji, a także pokochania tej niezwykłej formy narciarstwa.

Dla fanów nieco bardziej klimatycznych wrażeń proponujemy magiczne i jedyne w swoim rodzaju kuligi konne saniami, które organizują bieszczadzkie obiekty agroturystyczne. Komu nie marzy się ta niezwykła atrakcja niczym z piosenki Skaldów. Tętent kopyt, padający śnieg, pochodnie i śpiewy. Tak mogą wyglądać ferie w Bieszczadach

Ale to nie wszystko co Bieszczady oferują na ferie dla swoich gości. Wśród atrakcji można napotkać na wyjątkowe i majestatyczne psie zaprzęgi w Lutowiskach, a dla lubiących nieco więcej adrenaliny możliwość wynajęcia skuterów śnieżnych. Dla tych którzy zmarzną i pragną się ogrzać, wiele obiektów proponuje pełne ciepła sauny czy ruskie banie, a wieczorami relaks przy kominku z bieszczadzkim grzanym winem.

Tym, którzy jeszcze się zastanawiają co można robić w ferie w Bieszczadach proponujemy po prostu przyjechać, a możliwości same posypią się jak z rękawa już na miejscu. Gwarantujemy brak nudy!