Logo Baza Bieszczady

Rowerem po Bieszczadach – Gdzie pojeździć rowerem, trasy rowerowe

sie 17, 2021

78.TourdePologne w Bieszczadach – rowerem po górskich zakrętach

Trzeci etap 78.TourdePologne po Bieszczadach już za nami. Wiele emocji, a kurz za pędzącymi kolarzami jeszcze opada. Mieliśmy okazję obserwować nie tylko jadący w zawrotnym tempie peleton, ale również piękno naszego regionu. Bieszczady pokazały swój urok w całej okazałości, a także możliwości tu drzemiące. Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że Bieszczady to wspaniałe miejsce do uprawiania wszelakich sportów. A w ostatnich dniach mogliśmy się o tym dobitnie przekonać. Okoliczne trasy ze względu na poziom przygotowania jak i niezaprzeczalny atut krajobrazowy, idealnie nadają się na eksplorowanie Bieszczadów nie tylko pieszo ale i rowerem. Nie trzeba być profesjonalistą aby pozwolić sobie na taki rodzaj atrakcji. Pozwólcie, że przybliżymy nieco ten temat i zachęcimy Was do takiej formy spędzania czasu. 

Rowerem po Bieszczadach może jeździć każdy… zarówno początkujący jak i Ci którzy chcą posmakować mocy górskich podjazdów. Jednak ostrzegamy! W obu przypadkach trzeba wykazać minimalną, ale jednak kondycją fizyczną. Bieszczady – niby niepozorne góry, ale potrafią zmęczyć nawet tych najtwardszych. Przyjeżdżając tutaj możecie zabrać swoje rowery, ale nie jest to konieczne. W wielu miejscowościach znajdują się wypożyczalnie rowerów, obiekty noclegowe w Bieszczadach też często mają w swojej ofercie taką możliwość. Rowery można wypożyczyć chociażby w Hali Sportowej w Ustrzykach Dolnych i wybrać się na całodniową rodzinną wycieczkę. Początkującym i chcącym posmakować rowerowych bieszczadzkich tras polecamy na początek trasy krótkie i z minimalną ilością podjazdów. Świetnie sprawdzić się tutaj może odcinek biegnący od Ustrzyk Dolnych do miejscowości Moczary (powrót tą sama trasą). Droga spokojna z nikłym ruchem samochodowym, idealna do wybrania się na wycieczkę z dziećmi jak i na rozgrzewkę przed większymi wyzwaniami. Dla bardziej wytrwałych możemy zaproponować odbicie na tej trasie w kierunku Bandrowa Narodowego. Natomiast tutaj trzeba się przygotować na nieco mocniejszy podjazd – bądź doprowadzenie roweru pod górę i zakończenie trasy jazdą przez Stebnik, Krościenko i z powrotem do Ustrzyk Dolnych. Kolejna ciekawa trasa po Bieszczadach biegnie od Ustrzyk Dolnych przez Łodynę, Serednicę Wańkową, Olszanicę, Ustjanową do Ustrzyk Dolnych. Pętla ta ma około 35 km, posiada kilka długich podjazdów, ale biegnie przepięknymi miejscowościami z polami i łąkami gdzie można przysiąść na chwilę odpoczynku. Niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że na większości trasy praktycznie nie ma ruchu samochodowego, co znacząco ułatwia spokojną jazdę. Jedną z trudniejszych wycieczek jaką możemy zaproponować jest trasa rowerowa z Ustrzyk Dolnych w kierunku Soliny. Uprzedzamy… nie będzie łatwo! Ale satysfakcja z jazdy i widoki na Zaporę i Jezioro Solińskie wynagrodzi ból mięśni. Trasa biegnie Z Ustrzyk Dolnych przez Łobozew do Soliny. Powrót tą samą drogą bądź opcjonalnie przez Bóbrkę, Orelec, Uherce Mineralne do Ustrzyk Dolnych. Trasa długości od 30 do 60 km w zależności od wybranej opcji.

To tylko kilka propozycji wycieczek rowerowych po Bieszczadach z wachlarza możliwości jakie oferuje nasz region. Więcej propozycji możecie znaleźć na wielu portalach bieszczadzkich jak chociażby na twojebieszczady.net lub traseo.pl. Rowerem można pojechać tutaj wszędzie i cieszyć się przyjemnością zwiedzania bieszczadzkich okolic. A wszystko to w otoczeniu pięknej przyrody, z czystym powietrzem i zdobywaniem coraz lepszej kondycji fizycznej. Zachęcamy Was do odkrywania Bieszczadów rowerem o każdej porze roku. 

Tutaj zawsze jest pięknie!